Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy XLV edycja
zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół, pod nazwą
Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy XLV edycja
Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 2 września 2024 r. do 15 grudnia 2024 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty „Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy” oraz zaświadczenia ukończenia kursu.
Regulamin konkursu:
- Celem konkursu jest zaprezentowanie świetlicy szkolnej jako miejsca dla edukacji, rozwoju i zabawy uczniów.
- Szkoły przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1” do „10”. Warunkiem do otrzymania dyplomu „Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy” jest uzyskanie co najmniej 80% punktów za zrealizowanie 5 spośród 8 zaproponowanych zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu.
Zadania konkursu „Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy”:
- Pogadanka nt. „Bezpieczne zabawy zimowe” – zadanie ma celu kształtowanie umiejętności wyboru ciekawego i bezpiecznego sposobu spędzania wolnego czasu w zimie. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu.
- Zorganizowanie ogólnoszkolnej akcji „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”. Dokarmiamy zwierzęta, robimy karmniki dla ptaków, wywieszamy skórki… Ocena na podstawie sprawozdania, prac plastycznych/zdjęć przesłanych do jury konkursu.
- „Karnawał w szkole” – przygotowanie w ramach zajęć świetlicowych masek, strojów karnawałowych. Zorganizowanie szkolnej zabawy karnawałowej, na której uczniowie będą mogli zaprezentować swoje prace. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych/zdjęć przesłanych do jury konkursu.
- „Tradycje Świąt Wielkanocnych/ Bożego Narodzenia” – pogadanka na temat tradycji i symboliki świąt, zwyczajów panujących w poszczególnych regionach. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu.
- „Dni międzykulturowe w świetlicy szkolnej” – zajęcia przybliżające uczniom kulturę wybranych krajów z różnych zakątków świata. Ocena na podstawie sprawozdania oraz opowiadań/prac plastycznych przesłanych do jury konkursu.
- „Jestem tolerancyjny” – pogadanka na temat podobieństw i różnic wynikających z pochodzenia, koloru skóry, wyznania, poglądów, inwalidztwa… Ocena na podstawie sprawozdania, prac plastycznych przesłanych do jury konkursu.
- Savoir vivre w szkole – kultura osobista jest wizytówką każdego z nas. Opracowanie Kodeksu Dobrych Manier Ucznia. Ocena na podstawie sprawozdania przesłanego do jury konkursu.
- Zgłoszenie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy”, który w okresie od 02.09.2024 r. do 02.11.2024 r., przeprowadzi w formule e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie (zadanie obowiązkowe).
Termin zgłaszania udziału w konkursie upływa 3 września 2024 r.
- Prace konkursowe zwieńczą zbiorcze informacje szkół o przebiegu prac konkursowych i uzyskanych efektach. Informację (na wzorze dostarczonym przez jury), opracowują wspólnie pracownicy świetlic szkolnych, dyrektorzy szkół, nauczyciele, wychowawcy, rady pedagogiczne, opiekunowie oraz rodzice.
- Informacje o przedsięwzięciach w ramach konkursu, wraz z informacją o innych przedsięwzięciach podjętych przez szkołę należy przesyłać wyłącznie poprzez stronę internetową konkursy.spe.edu.pl do dnia 15 grudnia 2024 r.
- Adres jury konkursu „Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy”.: Al. Jerozolimskie 133/53, 02-304 Warszawa, e-mail: sekretariat@swietlica-szkolna.pl
Prawa autorskie do programów i materiałów szkoleniowych zastrzeżone!